John Walker: SYMBOLIC je úžasný festival

...S lidmi, kteří jsou plni nadšení a nápadů. To je přesně to, co scéna potřebuje, nové festivaly, nové projekty, nové nápady…

 

Nebýt toho, že se svět díky covidu ve své podstatě na dva roky zastavil (minimálně ten kulturní), bylo by povídání, které jsem v roce 2019 vedl s vůdčí osobností legendárních CANCER, maximálně příjemnou vzpomínkou. Díky výše popsaným okolnostem je však oněch „5 otázek pro Headlinera“ stále aktuální. Ano, právě LIQUID GRAVEYARD je jedna z kapel, která nám od neproběhlého ročníku 2020 zůstala v lineupu. Tak si pojďme připomenout tehdejší náladu v tehdejším světě s tehdejší mírou entuziasmu:

Avizujeme to neustále a myslím, že na naší práci je to jasně vidět. Naším prvořadým cílem je vozit k nám do Čech kapely, které milujeme, zároveň však kapely, které jsou dlouhodobě ostatními domácími festivaly ignorovány. Byli jsme, jsme a VŽDY budeme hlavně fanoušky. Dychtivými fanoušky, kteří chtějí vidět na podiu své hrdiny. Odměnou nám pak je, když se tak děje na NAŠEM, SYMBOLICkém pódiu. I příští rok hodláme do Čech přivézt jména, které oko českého fanouška ještě „doma“ vidět nemohlo. S koncem roku opět startujeme sérii krátkých rozhovorů s našimi headlinery. Jako první se představí Španělsko/Anglická formace LIQUID GRAVEYARD.

LIQUID GRAVEYARD, pro mnoho tuzemských fanoušků v podstatě neznámý pojem. Přesto, těžko byste hledali Death Metalového posluchače, který by neznal práci někoho z bývalých či aktuálních členů. Minimálně tři jména spojená s LIQUID GRAVEYARD vzbuzují obdiv: tvé John Walker (CANCER), Nicholase Barkera (mj. CRADLE OF FILTH, DIMMU BORGIR, BRUJERIA, LUCK UP… atd.) a Shane Emburyho (mj. NAPALM DEATH, BRUJERIA, LOCK UP, MEATHOOK SEED… atd.).

 

John Walker Symbolic 2


Zkus Vás představit – jde o projekt, o regulérní kapelu. Jaká sestava se vlastně v létě chystá na SYMBOLIC festival… atd.

Zdravím! Tady John Walker. LIQUID GRAVEYARD je metalová kapela, která vznikla v roce 2007, ačkoliv naše první demo jsme nahráli až o rok později. Toto demo nám zajistilo smlouvu a od té doby jsme vydali zatím 3 alba. V roce 2013 hráli LIQUID GRAVEYARD v Holandsku na Stonehenge Metal festu s LOCK-UP a mnoha dalšími kapelami. Setkali jsme se tam s našimi přáteli – Shanem Emburym ( NAPALM DEATH, LOCK-UP, VENOMUS CONCEPT, BRUJERIA) a Nickem Barkerem (ex DIMMU BORGIR, ex CRADLE OF FILTH, LOCK-UP, TESTAMENT, BRUJERIA…), hodně jsme si povídali a Raquel a já jsme se rozhodli je přizvat ke spolupráci na následující album. O rok později jsme vstoupili do studia a nahráli album „Nature So Perverse“, které vyšlo v roce 2015 u vydavatelství Sleaszy Rider / Season of Mist. Tohle album nás hodně těší a obdrželi jsme vynikající recenze. Od té chvíle s námi Nick pravidelně hraje na festivalech po celé Evropě, pokud je zrovna k dispozici, protože má mnoho jiných kapel. Shane je také velmi zaneprázdněn, je to ještě těžší s ním počítat pro živá vystoupení. Každopádně s námi hrají vždy úžasní muzikanti. Můžeme počítat s Arjanem Van Der Wijstem (ex AVULSED) na bicí a Dani Magantem (ETERNAL STORM) na basu, velmi dobří přátelé a úžasní lidé. Takže uvidíme.

Co se týče sestavy ta vykazuje jeden zvláštní úkaz. Ano, vím, že se tě na to ptá asi každý … ale není moc kapel, ve kterých by se potkávaly manželské páry. Zpěvačka Raquel je tvou manželkou (to není žádné tajemství). Jaké to je být i na koncertech „pod dohledem“? Řešíte kapelní věci i doma „u večeře“?

Hahahahaha…. pokaždé, když spolu hrajeme, Raquel se jen ujišťuje, že se pořádně najím!!! To je její hlavní starost hahaha. Nepotřebuji moc „dohledu“, protože nepiju!!! Je vtipné, že to zmiňuješ, protože jsme se s Raquel v podstatě na festivalu potkali, zpívala v kapele a já jsem byl na tour s CANCER po Španělsku a Portugalsku. Takže jsme docela zvyklí být spolu na festivalech. Doma o kapelních věcech mluvíme, hlavně když píšu nový materiál nebo musíme zkoušet. Ale samozřejmě se nebavíme pořád jen o metalu.

Pokud vím, ještě nikdy jste nehráli u nás v Čechách. Tys naší zemi navštívil se svými CANCER v roce minulém. Jak se ti hrálo na SYMBOLICu? Vím, začínali jsme, učili jsme se, festival rozhodně nevykazoval známky plné profesionality – přesto, s jakými pocity jsi od nás odjížděl? Já byl kupř. nesmírně poctěn, že jste právě u nás nafotili promo fotky pro své poslední album „Shaddow Gripped“.

SYMBOLIC je úžasný festival s lidmi, kteří jsou plni nadšení a nápadů. To je přesně to, co scéna potřebuje, nové festivaly, nové projekty, nové nápady … Minulý rok jsem si hraní s CANCER opravdu užil, takže když přišla nabídka hraní pro LIQUID GRAVEYARD, neváhal jsem !!!

Na kontě máte jako LIQUID GRAVEYARD tři desky. Upřímně, distribuce Vašich nosičů není v Čechách bůhvíjak závratná (spíš by se dalo říci, že se zde vaše desky nedají sehnat vůbec), co tedy můžeme čekat od Vašeho vystoupení? Průřez dosavadní tvorbou, nebo se zaměříte spíše na novinky?

Zaměříme se na náš nejnovější materiál, album „By Nature So Perverse“, nahrané Shanem, Nickem, Raquel a mnou. Baví nás to hrát živě a odezva je skvělá. Je to death metalové album s naším vlastním zvukem LIQUID GRAVEYARD. Growl, žádné čisté vokály, vycházející z Raquel, která je úžasnou death metalovou zpěvačkou.

Otázka na závěr – Jsi i ty sám ještě metalovým fanouškem? Jako SYMBOLIC se snažíme k nám do Čech vozit kapely, které zde ještě nevystupovali, nebo zde vystupují opravdu sporadicky (o četnosti vystoupení třeba takových BRUTALITY v celé Evropě bych se v kontextu posledních tří dekád mohl rozepsat asi tak jedním slovem). Určitě jsi viděl náš plakát, je v line-upu kapela jejíž vystoupení si nenecháš ujít a s chutí si ho celé z hlediště užiješ?


Ano, jsem metalovým fanoušekem a přál bych si, aby mi neunikla žádná z kapel na festivalu! Nemohu si vybrat jen jednu, je tam mnoho kapel, které považuji za neskutečné – BRUTALITY, DEMONICAL, HECATE ENTHRONED, ARTILLERY, BURIAL REMAINS, CONVULSE, WOMBBATH, ELECTROCUTION, MYSTIFIER… ale určitě budu věnovat pozornost i ostatním kapelám, které jsem si jist jsou stejně dobré, přestože nejsou tak známé. Je tam spousta talentů.

Díky za rozhovor a v létě na SYMBOLICu naviděnou. 


Bylo mi potěšením. Těším se!!! 

Dejvy

 

Zpět do obchodu