Program

More info about bands in confirmed bands!

12. 7. 2019: WARM-UP

Pátek
Friday

19:30-21:00TELEGRAFHard Rock
21:00-22:00PACÍFICO [CHL]Pop Rock
22:00-00:00HELS BANDHard&Heavy Tribute

13. 7. 2019: Dětské dny / 90's disco

Sobota
Saturday

10:00-19:00Třídvorská dětská olympiáda
18:00-20:00Opékaní buřtů
20:00-??Retro diskotéka90's

14. 7. 2019

Neděle
Sunday

10:00-19:00Třídvorská dětská olympiáda
18:00-20:00Opékaní buřtů

17. 7. 2019: SYMBOLIC FEST 2019

Středa
Wednesday

18:00-18:50SECTESYDeath
18:50-19:40HUMAN SCUM Death
19:40-20:30HIDDEN INTENT [AU]Thrash
20:30-21:20MINORITY SOUNDCyber
21:20-22:20LELAHELL [ALG]Death
22:20-23:20SILENT STREAM OF GODLESS ELEGYEthno Doom

18. 7. 2019

Čtvrtek
Thursday

11:50-12:15ERRANTESDeath Black
12:15-13:00SECRETS OF SEPARATIONMelodic Metalcore
13:00-13:45LÖST Black Crust
13:45-14:30MURDER INC.Thrash
14:30-15:15KANDARGrind
15:15-16:00INSISTENTGrind
16:00-16:451000 BOMBSThrash
16:45-17:30CUTTERED FLESHDeath
17:30-18:15POPPY SEED GRINDERDeath Hardcore
18:15-19:00STRAIGHT HATE [PL]Grindcore Death
19:00-20:00DEMENTOR [SK]Death
20:00-21:10GOD MACABRE [SWE]Death
21:10-22:20MORTA SKULD [USA]Death
22:20-23:20TAKALAITON [FIN]Crossover Thrash

19. 7. 2019

Pátek
Friday

10:30-11:00NECNON MORTUSSDeath
11:00-11:50RENEWALDeath
11:50-12:40ABBIE FALLSMelodic Metalcore
12:40-13:30SILENT GENERATIONDeath
13:30-14:30Soutěž Plechová huba / Chilli contest
14:30-15:20SURGERY [SK]Death
15:20-16:10MEAN MESSIAH Industrial Thrash
16:10-17:00DEFLORACEDeath Grind
17:00-17:50MALLEPHYRBlack Death
17:50-18:40THRASSHOLE [DE]Thrash
18:40-19:40DEHYDRATED [SK]Death
19:40-20:40SPECTRUM OF DELUSION [NL]Technical Death
20:40-21:40NOCTEM [ESP]Death
21:40-23:00SECTESYDeath
23:00-00:00INTERMENT [SWE]Death
00:00-00:50PLAGUE PORTERBlack

20. 7. 2019

Sobota
Saturday

10:30-11:00BLACK COVEN [AT]Extreme
11:00-11:50SHAMPOON KILLERDeath Grind
11:50-12:40SUBLIND [LUX]Thrash
12:40-13:30ARCH OF HELLSymphonic
13:30-14:20EXORCIZPHOBIACrossover Thrash
14:20-15:10APE TO GOD [PL]Death Progressive
15:10-16:00PERVERSITY [SK]Death
16:00-16:50SUBURBAN TERRORIST [SK]Death
16:50-17:40UERBEROS [PL]Death Black
17:40-18:30KAARThrash
18:30-19:30SODOMIZED CADAVER [UK]Death
19:30-20:30CRUADALACHFolk
20:30-21:30FLESHLESSDeath Grind
21:30-22:40DEMILICH [FI]Death
22:40-00:00BENEDICTION [UK]Death
00:00-00:50WOMB OF MAGGOTS [GR]Deth