Oficiální stránky Symbolic Festu

Asi nejtěžší a nejzásadnější novinka celé SYMBOLICké historie…

Hell-o, přátelé…

Vlastně to není ani rok… Ani rok co jsme si vykreslovali sny do těch nejkošatějších souvětí. Do souvětí, které se s přibývajícím alkoholem na našich poradách stávaly delší a delší (bezstarostnost podzimu roku 2019). Měli jsme za sebou příslib nového SYMBOLICkého areálu, měli jsme „požehnání“ vedení obce Topolná, měli jsme line-up snů, doslova a do písmene snů. Bylo toho opravdu hodně, co jsme měli. A nebyli jsme sami. Festivalovou sezónu roku 2020 však pohřbil strach, restrikce a „neznámo“, vše zabalené do jednoho slova a jedné číslovky. Ano, všichni víte, o čem tu píši.

Máme zde začátek listopadu. Možná si řeknete, že je moc brzy na to vynášet nějaké závěry a rozhodnutí týkající se příští festivalové sezony. Upřímně, za sebe cítím, že je spíše pozdě. Pozdě na to říci si upřímně, jak to s námi bude v roce následujícím. Dost bylo falešných nadějí… SYMBOLICký ročník 2021 nebude.

Není v našich silách začít plánovat tak velkou událost na sklonku roku, tedy, ani ne 7 měsíců před jejím startem. Nešlo by to ani v době, kdyby svět „byl v pořádku“ a my nemuseli se zatajeným dechem čekat, co se bude dít NÉ za pár měsíců a týdnů, ale doslova a do písmene za pár dní, potažmo hodin.

Míra nejistoty toho co vlastně bude, nám svázala všechny sny a teď nás nutí reálně přemýšlet spíše nad jinými tématy, jako je zdraví, práce a naše rodiny… Myslím, že každý z Vás ví, co mám na mysli.

Trvalo mi dlouho, než jsem si přiznal, že BRUTALITY prostě nepřijedou, trvalo mi dlouho připustit si, že SYMBOLIC neotevře své brány nejenom v roce 2020, ale že se tak nestane ani v roce 2021. Nechci zde mluvit za nikoho dalšího z festivalové scény, TOTO je naše rozhodnutí, TOTO je výsledek našeho vnitřního boje ochromeného několikrát zmiňovanou nejistotou a aktuální situací.

Asi si to budu muset ještě několikrát zopakovat, abych tomu sám uvěřil. Naše rozhodnutí je však nezvratné, tudíž finální.

NEZNAMENÁ to však, že SYMBOLIC jako festival končí. TO v žádném případě. Pomalu spřádáme plány na ročník 2022. Důkazem toho budiž započatá jednání s potencionálními headlinery a jejich agenturami. To co se právě teď ve světě děje nás může přibrzdit, NE však zastavit.

Tímto se tedy dostáváme k palčivé otázce lístků, které jste si zakoupili v předprodeji na ročník 2020. Ty samozřejmě zůstávají v platnosti na ročník nejbližší (doufáme, že na rok 2022). Pochopíme však, pokud budete chtít peníze vložené do jejich pořízení vrátit. Jsme připraveni Vám poslat Vaše peníze zpět v plné výši (nechceme si hrát na nějaké nesmyslné storno poplatky atd.). Stačí se nám jen ozvat na e-mail: info@symbolic.cz. Postup pak s každým z Vás bude veden individuálně a to s cílem vedoucím k Vaší plné spokojenosti.

Nic z toho, co jsem popsal výše, se mi nepsalo snadno (a ještě horší to je se samotným připuštěním), ale myslím, že to všichni chápete. Přesto těch světel na konci tunelu vidím hned několik. V případě, že se situace bude zlepšovat a my na jaře uvidíme naději, jsme pro Vás připraveni (v míře v jaké jsme to udělali letos v létě) uspořádat opět dvoudenní BACK TO THE SYMBOLIC ve Třech Dvorech u Kolína na námi tolik milovaném přírodním koupališti. Navrch chceme i na BACK začít vozit větší zahraniční headlinery, se kterými jsme již předběžně domluveni. Tímto krokem chceme zvýšit prestiž této naší „druhé akce“ a opět tak přidat střípek do mozaiky smysluplnosti našeho počínání.

MOC nám všem přeji, ať si užijeme ve zdraví konec roku a do toho dalšího vzhlížíme s větším optimismem, než je tomu nyní. Brzy se Vám opět ozveme. Děkuji Vám za pozornost, za shovívavost a hlavně pak za přízeň a věrnost. Budeme se snažit i nadále dělat vše tak, abychom Vás nezklamali.

DEJVY 


Facebook Twitter Instagram Shop Vstupenky Potvrzené kapely