Oficiální stránky Symbolic Festu

Daniel da Silva, Incarceration: Buďte hrdí na svou zemi, své lidi a vaši scénu, to vše má můj velký obdiv.

Incarceration

Nejrychlejší, nejšpinavější, nejšílenější, nejsurovější old school death metal, i takto někteří popisují kapelu, jejichž zpěváka a kytaristu Daniela dnes trochu potrápíme klasickými 5 otázkami…

Že nevíte o koho se jedná? …tak se pojďme vydat po časové ose někam do roku 2010 do amazonských pralesů země, na kterou si většina z nás vzpomene obzvláště po ránu, když si vaříme kafe. Původně se jednalo o one-man projekt, avšak poté, co Daniel opustil břehy Brazílie a zakotvil v přístavu zvaném Hamburk, se jednočlenná sestava rozrostla o Michaela Kocha (bicí), Björna Freese (basa) a uskupení  INCARCERATION bylo na světě.  Ale …pojďme na naší pomyslné časové ose do současnosti a zjistíme, že momentálně už je, co se sestavy týče, opět https://www.facebook.com/incarcerationvšechno jinak…. a jak? Tak se na to rovnou zeptejme…

Nazdar Danieli,  pojďme si tedy hned na úvod objasnit nějaké ty klepy a zvěsti, které se šuškají o vaší současné sestavě, prý jste draftovali někoho z brazilských VIOLATOR, co je na tom pravdy, jak k tomu došlo a kdo tedy aktuálně tvoří sestavu INCARCERATION, se kterou u nás vystoupíte? Jedná se o dočasnou, nebo trvalou změnu v sestavě?
Daniel da Silva: Je pravda, že INCARCERATION je nyní kvartet a můžeme počítat s Capaçou z VIOLATOR a Alexem Obscured z SPEEDWHORE. Capaça je dlouholetým přítelem, od roku 2007 jsme společně byli několikrát na tour, protože jsem booking agent VIOLATOR a často i jejich tour manager. Capaça se nedávno přestěhoval do Dublinu, takže když jsme přemýšleli o tom, že bychom rozšířili sestavu, došlo k tomu celkem přirozeně, že jsme ho přibrali mezi sebe.

Vaše živá vystoupení vždy byla i přes komorní sestavu neskutečná jízda a množství energie, které z tebe na pódiu vyzařuje je až neuvěřitelné. Kde se v tobě ta energie bere? Upřímně si vůbec nedokážu představit tuhle energii znásobenou ještě členem VIOLATOR, myslím, že tohle bude totální masakr! Co pro nás na Symbolic chystáte, krom toho, že nám asi zboříte pódium? 🙂
INCARCERATION se chystají uzdravit naše prokleté duše vyzařující naše nejsilnější pocity prostřednictvím naší extrémní hudby. Existence je vězení, ale skrze naše umění se můžeme osvobodit. Funguje to pouze tehdy, děláme-li to naplno. A ano, nová sestava je o tom to učinit ještě mnohem intenzivnější!

Pár let už se známe, takže vím, že Česká republika je tvá „srdcová záležitost“. Zkus však těm, kteří tě neznají přiblížit, čím si tě Česká Republika získala a proč ji máš tak v oblibě? Co říkáš na místní metalovou scénu?
Česká Republika vládne. Buďte hrdí na svou zemi, své lidi a vaši scénu, to vše má můj velký obdiv. Je to jediná země, kterou od své první návštěvy každoročně navštěvuji. Metalová scéna je tak posedlá extrémní hudbou, lidé mají otevřenou mysl a autentický způsob, jak si to užít. Pro ty, kteří tam nikdy nebyli, prokažte si tu laskavost a okamžitě to změňte. Vyražte navštívit festival, jako je Symbolic Open Air, Obscene Extreme nebo Brutal Assault. A nezapomeňte si dát pořádnou dávku absinthové limonády!

Sám jsi na scéně poměrně aktivní, nejen že hraješ v kapele, ale zároveň jsi booking agentem a tour managerem, takže tě scéna v podstatě živí (kéž by jsme tohle mohli říct všichni), rozhodně to není nic jednoduchého a člověk si to musí vydřít. Přesto jsi se určitě za svou kariéru setkal se spoustou mýtů, které lidé ve spojení s touto profesí mají, takže co kdybychom jich teď alespoň pár vyvrátili?
Každý zažil ty těžké časy, kdy jsme teenageři a bojujeme s tíhou vlastní existence. Když došlo na mě, metal mi hodně pomohl. Takže moje vášeň a láska k metalu nesmírně rostla, cítil jsem, že k životu nepotřebuji nic jiného než metal. Proto jsem se vždy snažil vyjádřit svou vděčnost a pomáhat všemi možnými způsoby co nejvíce kapelám, klubům, labelům, festivalům atd. Takže metal tu vždy může být pro ty, kteří jej potřebují. Postupem času stále víc a víc kapel potřebovalo mou pomoc, až jsem si uvědomil, že jsem byl plně ponořen do mezinárodní scény a bookingu po celém světě pro všechny druhy kapel. Zorganizoval jsem více než šedesát kompletních turné a navštívil jsem při cestování s kapelami téměř 50 zemí. Myšlenka je však stejná jako na začátku: podporovat tuto kulturu a udržovat metal naživu. Pokud jde o mýty, neodrážejí pravdu, pouze její stín. Místo toho, abyste se dívali na stín, následujte svá metalová srdce a objevujte pravdu sami. Nic není nemožné, pokud máte dost vůle to uskutečnit. A pokud vám někdy někdo řekl, že něco nemůžete udělat – vyhoďte je ze svého života. Jinými slovy prostě říkají, že nejste dost silní – ale vy jste!

A na závěr si pojďme trochu zafilozofovat… co si myslíš, že v lidech rezonuje, když se stane ze skladby mega-hit? A čím to je, že neexistuje v žádném hudebním žánru, natož pak v metalu, nějaký univerzální klíč na to, jak ten mega-hit napsat?
Tato otázka nemá správnou odpověď – je to jako snažit se naučit, jak to udělat, aby se do vás někdo zamiloval. Ale co o tom mohu říci, že to velmi souvisí s tím, jak se člověk zrovna cítí, když prožívá píseň a celou imaginární zápletku umělce – v tom určitém časovém okamžiku. Když lidstvo bylo beznadějné, přišla kapela s přesvědčivými pozitivními zprávami o naději a navždy změnila historii hudby a rocku. Když už lidstvo začalo nudit „květinové hnutí“, přišla další kapela šířící temnotu a měla také trvalý dopad. Neexistuje univerzální klíč a jak k tomu jevu dochází je proměnné tak, jak se neustále mění čas. Ale velmi úzce to souvisí s porozuměním potřeb kultury v určitém okamžiku a předáním poselství a vibrací, které s tím souvisí.

Díky za rozhovor, ať se daří na všech frontách a těším se na Symbolicu na viděnou!
Dášo, bylo mi potěšením – na viděnou!

Dáša “Duzl”


Facebook Twitter Instagram Shop Vstupenky Potvrzené kapely