Oficiální stránky Symbolic Festu

Myers: Je úžasné mít příležitost předskakovat kapelám poté, co jsem jejich nahrávkami provázen už tak dlouhou dobu, tohle mě hodně baví.

Dawn of Obliteration

O Německé metalové scéně by se toho dalo říci mnoho, i kdybychom to zúžili jen na death metal, pořád by to bylo dost obsáhlé téma, ale pojďme to ještě trochu více specifikovat a podívat se, až na pro nás „odvrácenou“ stranu Německa do dalekého Hamburku, odkud k nám na SYMBOLIC dorazí rovnou dva významní zástupci tamní undergroundové scény!

Kapel, které hrají (nebo se snaží hrát) old school death metal je spousta, ale jen u málo z nich si řeknu „přesně takhle by to mělo vypadat“ … jednou z těch vyjímek jsou právě i DAWN OF OBLITERATION (kapela složená z členů MORBITORY, CHAOSFRONT, DEVASTATOR, KEIN HASS DA), kteří v roce 2019 vydali teprve své druhé EP „Ruins“, kterým ale poměrně značně zčeřili stojaté death metalové vody. O to víc mě těší, že souhlasili s tím, že si k nástrojovce naloží o pár piv do dodávky víc a vydají se za námi v červenci na Moravu do Topolné, aby nám ukázali, „zač je toho death metal“. Proto ani je neušetříme 5-ti otázek, takže pojďme rovnou na to…

Nazdar Myersi! Začnu jednoduchou „otázkou“, dalo by se říci spíše takovou slovní úlohou….vím, že  jste velcí milovníci českého piva a piva obecně, z Hamburku to není autem úplně nejblíž, tušíte už zhruba, jaká bude spotřeba piva na trase Hamburk -Topolná? :))
Ahoj Dášo! Jo, milujeme české pivo a někteří z nás jednou za čas rádi překročíme limity. Obzvláště  mám rád Pilsner Urquell, v Německu si sice můžeme koupit lahváče, ale nejlepší je prostě čepovanej. Také mám hodně rád nefiltrovaný Staropramen, vždy se po něm sháním, když přijedeme do České Republiky, ale zatím jsem nebyl úspěšný, takže doufám, že na něj narazím, až pojedeme na Symbolic. Co se týče spotřeby piva při naší cestě na festival, inu bude to dlouhá cesta a my máme old schoolovou spotřebu. Ale vzhledem k tomu, že vyrážíme ze třech různých míst, může se stát, že každý budeme muset řídit sám. V tom případě by to byla nuda, …ale jakmile dorazíme, tak to doženeme.

Nedávno jste hráli v Hamburku po boku BENEDICTION, ti byli ještě v čele s Davidem Huntem jedni z Headlinerů loňského Symbolicu a myslím, že se pro fanoušky postarali o nezapomenutelnou show a sobě o nezapomenutelnou kocovinu. Zeptám se tedy, která z kapel nadcházejícího ročníku je pro tebe „srdcovka“, kterou si nenecháš ujít, jak a kdy jsi se dostal poprvé k jejich nahrávce a pokud budeš mít příležitost se s někým z nich potkat a něco jim sdělit či se na něco zeptat, co by to bylo?
To byl vážně skvělý koncert! Vždy je tady několik kapel, které bychom rádi viděli, ale kvůli nedostatku času nebudeme moct vidět všechny. Těším se, až uvidím CONVULSE, bylo mi potěšením zahrát si s nimi s MORBITORY v Hamburku. Začátkem devadesátých let jsem si v obchodě, kam jsem běžně chodil pro desky (R.I.P.) koupil z kapesného vinyl „World without God“. Pokaždé to byla těžká volba, protože jsem si toho nemohl dovolit mnoho… Další kapelou, kterou určitě chci vidět, jsou BRUTALITY. Kdysi jsem dostal album „In Mourning“ spolu s vinylem MORBID ANGEL „Abominations“ od kamaráda výměnou za láhev Jacka, ostatní nahrávky jsem v té době měl na kazetě. Je úžasné mít příležitost předskakovat kapelám poté, co jsem jejich nahrávkami provázen už tak dlouhou dobu, tohle mě hodně baví.

Všímaví fanoušci si mohou spojit Michaelovu (kytarista) a tvou tvář s kapelou MORBITORY, se kterými jste se v Čechách představili loni, nicméně s DAWN OF OBLITERATION to pro Vás bude v České Republice premiéra. Je jasné, že od vás můžeme čekat ryzí návrat ke kořenům death metalu, o tom není potřeba diskutovat, ale pověz mi, jaká bývá před koncertem nálada v zákulisí, býváte ještě vůbec nervózní – kdo z vás je největší trémista, máte nějaké rituály, nebo vládne pohoda?
Díky! Ano, je to poprvé, co zahrajeme v České Republice a už teď se na to všichni těšíme. Vlastně nemáme žádné rituály nebo tak něco. Všichni už nějaké ty roky hrajeme v jiných kapelách, takže máme dost zkušeností. Jasně, každý má svůj vlastní způsob, jak se připravit, zatímco jeden se zajímá víc o fitness, druhý to dělá snadným death/punkovým stylem. Nemůžu ti říct nic vzrušující, jako že běháme nazí v kruzích, kopeme do sebe panáky a plácáme si „high five“, nebo tak něco hahaha. Já osobně si rád dám pár piv, pokecám s lidmi a rozehraju se.

Mnoho lidí si dává na Nový Rok různá předsevzetí, máte nějaké na rok 2020 i vy, jako kapela? Což takhle – „do července vydat plnohodnotné album“, …že by jste ho na SYMBOLICU rovnou pokřtili?
No jasně. Naše EP „Ruins“ bylo doposud vydáno jen ve formě ke stažení. To se změní v roce 2020, bude vydáno na kazetě, vinylu a později i na CD. Můžete nás sledovat na Facebooku, abyste o tom měli aktuální informace. Také se těším na několik skvělých koncertů, které se chystají k propagaci, jeden z nich bude na festivalu Masters of Unicorn. No a uvidíme, možná, že jeden z formátů bude vydán zrovna v termínu Symbolicu, což by bylo perverzně úžasné! Čas ukáže! Mělo by toho být víc k 10. výročí DAWN OF OBLITERATION v roce 2021.

Je pro tebe Česká Republika v porovnání s jinými zeměmi / scénami v něčem vyloženě specifická? A jak je na tom tvoje česká slovní zásoba? Dal bys dohromady z hlavy alespoň pár slovíček či vět?
Česká Republika je rozhodně výjimečné místo, každá země má své vlastní charakteristiky a způsoby. Na našich výletech jsem se tam vždy dobře bavil a stále si uchovávám spoustu příjemných a vtipných vzpomínek. Pokaždé, když jedete na nová místa, objeví se nové věci a malé rozdíly oproti tomu, na co jste zvyklí, ale skvělá věc na Death Metalu je, že se najednou všichni sejdou a všichni chtějí to stejné – fajn atmosféru, žádný stres, dát si nějaké dobré pivo a dobrou muziku.

Dášo, díky za rozhovor. Těšíme se, až budeme na Symbolicu sdílet pódium se všemi těmi skvělými kapelami!

„A ZEJMÉNA NA VÁS, CZ DEATH METAL MANIACS!!! DM & PIVO“

Díky moc za rozhovor a těším se na viděnou na  Symbolicu!!!

Dáša „DUZL“


Facebook Twitter Instagram Shop Vstupenky Potvrzené kapely