Oficiální stránky Symbolic Festu

Scott Reigel: Naši fanoušci jsou to, co pohání motor BRUTALITY, bez nich by BRUTALITY prostě neexistovali.

Brutlality

Těžko se píše úvodník na něco, co pro Vás znamená kus života. Na něco, co Vás provází, formuje, ovlivňuje, inspiruje více jak čtvrt století. Modla? Pojem? Legenda? BEZESPORU vše v jednom. Nevím zda pro mě existuje jiná živoucí metalová legenda, kterou bych tak moc chtěl vidět na našem podiu. Zní to zvláštně, když si uvědomíte, že jste v rámci plnění snů dosáhli cíle.

Co bude dál? SYMBOLIC je cesta k uspokojování mých sobeckých tužeb. Tajně doufám, že i mých společníků, partnerů a Vás, našich fanoušků. Přivezli jsme k nám do Čech jako první XENTRIX, CANCER, MORTA SKULD či GOD MACABRE. Nikdy před tím zde tyto kapely nehráli, stejné to bude i v případě CONVULSE, WOMBBATH, ELECTROCUTION či BRUTALITY, kteří se k nám chystají letos. Stále nemohu uvěřit tomu, že se tak má stát.

BRUTALITY. Při vyslovení jejich jména ve spojitosti s naším festivalem ani nedýchám, protože toto spojení, zdá se býti velmi křehké. Již jednou (pro druhý ročník) nám naše námluvy nevyšly, teď se však sen stává skutečností. Jsem nesmírně šťastný, že jsem jakožto dalším vystupujícím na SYMBOLICu mohl právě BRUTALITY položit našich klasických „5 otázek pro headlinera“.

Novinkou číslo jedna je rozšíření Vašich řad o druhého kytaristu. Za sebe mám obrovskou radost – hudba BRUTALITY byla vždy založena na dvou kytarách. Sice nás budete stát více za letenky (smích), na druhou stranu, co jsem viděl na YouTube záznam z minulého-ročníku MARYLAND DEATH festu, zníte konečně úplně. Představ prosím fanouškům úplnou aktuální sestavu BRUTALITY.
Naše součásná sestava je Scott Reigel –  Zpěvy, Jeff Acres – basa / zpěvy, Jay Fernandez – kytara, Ronnie Parmer – bicí, Jarrett Pritchard – kytara a zárověň člověk, který se postaral o zvuk našeho posledního alba v jeho studiu  „New Constellation“ v Orlandu  na Floridě.

Scotte, ty jsi přišel do kapely v roce 1992 a tvůj hlas se tedy poprvé objevil na singlu „Sadistic“. Od té doby je barva tvého hlasu charakteristickým prvkem Vaší tvorby. Krom pár hostování v posledních letech jsi ale nikde jinde nezpíval. Nemrzela tě absence na scéně v době kdy jste jako BRUTALITY hybernovali? Kdo dával impulzy k obnovení kapelní činnosti? Přeci jen jste se rozpadli už 3x. Pro mě osobně byl nejbolestivější Váš konec po vynikající trojce „In Mourning“. V sestavě této desky a v tempu v jakém jste se v onom roce 1996 nacházeli jste mohli nahrát ještě tolik nezapomenutelných materiálů.
V roce 1996 jsme se potýkali s personálními změnami. Death metal se také měnil, takže jsme se rozhodli dát si pauzu. Jeff, ani já jsme si neuvědomili, že to bude trvat tak dlouho, než začneme vážně uvažovat o nahrávání nové muziky. V roce 2010 jsme na webových stránkách začali komunikovat s fanoušky a poté jsme se rozhodli zkusit dát opět dohromady sestavu „Screams“. Nahráli jsme EP Ruins of Humans a začali pracovat na nových věcech. Bohužel někteří členové už nechtěli nadále spolupracovat, takže jsme stále jen skládali, než jsme získali bubeníka a nahráli „Sea Of Ignorance“, které jsme vydali v roce 2016 prostřednictvím našeho labelu Ceremonial Records.

Zvláštní je, že na to jaká jste obrovská legenda žánru, jste se v Evropě neobjevili dlouhých 25 let. Naposledy se tak totiž stalo v rámci TOUR „No Guts, No Glory“ s BOLT THROWER a CEMETARY  v roce 1995. Toto turné ani nezasáhlo naší zemi. Slyšel jsi někdy o České republice? Zaznamenal jsi někdy nějakou kapelu od nás? Proběhl nějaký kontakt s nějakým českým fanouškem? Tušíš alespoň, jak obrovská jste tady u nás legenda? Proč tak dlouhá odmlka mezi Vašimi Evropskými návštěvami?
Vždycky jsme se chtěli do Evropy vrátit, ale vzhledem k našim rodinám a kariérám jsme si tehdy nemysleli, že by to pro nás bylo dobré. Abych byl upřímný, nemáme ponětí, jak jsme kde velcí, jen víme, že máme po celém světě skvělé fanoušky, jako jste vy.

Je těžké vybírat to nejlepší z Vaší tvorby. Přesto pro mě osobně to nejcennější z DEATH METALové historie představuje Vaše prvotina, tedy deska „Screams of Anquish“. Vím, jak to mají muzikanti – vím, že Vás musí již unavovat poslouchat chvalozpěvy na Vaše rané nahrávky, zvláště když tu máme fakt, že stále natáčíte desky nové. Přesto se musím zeptat na co se od Vás můžeme těšit? Na průřez Vaší mnohaletou kariérou, nebo na nás chystáte něco speciálního?
V současné době pracujeme na novém album, které doufáme, že vydáme ještě před tím, než dorazíme v červenci na Symbolic. Určitě z něj zahrajeme několik skladeb, společně s klasikami z našich ostatních alb.

Zažil jsi to nejlepší co mohl DEATH METAL za svou kompletní éru nabídnout. Nahrávání v MORRISOUNDu, vydávání desek pod labelem NUCLEAR BLAST. Život v lůně kovu smrti, tedy v Tampě na Floridě. Zažil jsi zlatou éru, setkávání s nejvěhlasnějšími hudebníky tohoto žánru. Jsi si vůbec vědom toho co ti život nabídl? Může být vůbec ještě něco, po čem by mohl Death Metalový muzikant který tohoto dosáhl toužit? Děkuji za rozhovor a těším se v létě na SYMBOLICu. 
Řekl bych, že jsme měli jen štěstí, že jsme žili zrovna tady a byli jsme součástí této scény od roku 1986. Naši fanoušci jsou to, co pohání motor BRUTALITY, bez nich by BRUTALITY prostě neexistovali. Děkujeme za rozhovor a doufáme, že se v červenci potkáme se všemi našimi českými fanoušky. „Hails and stay brutal!“

Dejvy


Facebook Twitter Instagram Shop Vstupenky Potvrzené kapely