Oficiální stránky Symbolic Festu

INTERMENT – Povelikonoční hřeb do šlachovitého těla křesťanského lídra z Nazaretu…

Interment

Ač se to nezdá, už při letmém pohledu do kalendáře člověk snadno dojde zjištění, že ani ne čtvrt rok nás dělí od dalšího (již třetího) ročníku SYMBOLIC festu. Ten „tři-čtvrtě-rok“ od toho, co jsme si naposledy ve Dvorech potřásli na ostrovní CANCER kšticí, zmizel jak moje vejplata pár dní po tom, co SMSkou z banky ohlásí svůj příchod. Za pár týdnů startujeme, a tak je nasnadě zveřejnit další „minirozhovor“ s některým z našich letošních headlinerů.

Tentokráte padla volba na Avestské INTERMENT. Pokud bychom chtěli mluvit řečí „staré školy“, tahle parta by byla lakem na jejích lavicích… voskem na jejích parketách a barvou na jejích tabulích. Aktivně totiž na scéně tahle čtveřice působí již bezmála třicet let, přičemž se ještě dva navrch dají přičíst, pokud zahrneme předchůdce INTERMENT, tedy kapelu BEYOND.

Dámy a pánové… z rakve s tajemným obsahem se začínají linout přitažlivé zvuky: 

Pokud si dobře pamatuji, v České republice jste hráli pouze jednou, a to v roce 2011. Je to již 8 let, přesto mají mé vzpomínky stále jasnou konturu. Vaše show byla dechberoucí – pamatujete si ještě vůbec na návštěvu České republiky? Jak je možné, že během dalších osmi let jste zde již nehráli a tudíž bude vaše návštěva SYMBOLICu teprve druhou možností pro české fanoušky užít si vaši hudbu naživo?
Je to tak, máš pravdu, v Česku jsme hráli naposledy na festivalu Obscene Extreme v roce 2011, ale vlastně jsme tu vystoupili i předtím v prosinci 2010 v Kawarně ve Slavonicích na turné s Urn a Diabolical. Nevím, proč jsme tu od té doby už nehráli, protože Českou republiku po všech stránkách fakt zbožňuju. Takže bude skvělé se sem v červenci zase vrátit na SYMBOLIC.


Naváži na první otázku. Je zvláštní, že se tu za svou bezmála 30ti letou kariéru objevíte teprve podruhé s přihlédnutím k faktu, že u nás máte pevné zázemí. Přeci jen jste u českého labelu vydali split LP/CD, navrch s českou kapelou.
Jo, to máš naprostou pravdu, mám pocit, že jsme po tom splitu měli v plánu nějaké koncerty s Brutally Deceased, ale nějak to časově nevyšlo. Také Filip z Fekal Party se pro nás snažil zařídit nějaké koncerty asi 3 roky zpátky, ale to bohužel taky neklaplo.

Interment - logo

Je minimálně zvláštní, že albově INTERMENT debutovali až po 20 letech existence… Ano, byla zde osmiletá pauza. Přesto, na kontě máte zkraje 90. let 3 demosnímky (které později vyšly na CD u NECROHARMONIC). Proč tenkrát nedošlo k realizaci desky? Nenašla se firma? Vždyť jste na skladbu „Infestering Flesh“ z prvního dema natočili i povedený videoklip.
No, v tu dobu, tedy na začátku 90. let, bylo dost těžké získat nahrávací smlouvu, protože labelů bylo pár, zatímco kapel, které u nich chtěly smlouvu, přehršle. Samozřejmě jsme se o to také pokoušeli, ale bohužel jsme tehdy neměli takový ohlas. A pokud jde o video, které jsme natočili pro Infestering Flesh, šlo o lokální projekt s dalšími kapelami jako Uncanny, Uncurbed a Entrails (Avesta) a s chlápkem, který se pohyboval v oblasti TV a médií. Takže jsme si to vlastně udělali skoro celé sami, hehe…

Co se s kapelou dělo těch zmíněných 8 let nečinnosti, tedy v období let 1994-2002? Vím že zde byla celá řádka jiných kapel i hostování, přesto, věřili jste v obnovení činnosti?
Přesně jak říkáš, měli jsme jiné kapely, takže stejně nebyl čas. Ale třeba mně po nějaké době chybělo hraní s Interment a byla by škoda, kdybychom to zas nedali dohromady. Takže jsme v roce 2002 začali pracovat na nových věcech, ale trvalo další čtyři roky, než jsme nové skladby nahráli a vzniklo další split album s Funebrarum. První koncert od roku 1992 jsme odehráli na křtu knihy Daniela Ekerothse Švédský death metal, který se konal ve Stockholmu v únoru 2007 s kapelami Nirvana 2002 a Grotesque. A od té doby už to jede…

Klasická otázka na závěr: Při svých živých setech máte rozhodně z čeho vybírat, na co se tedy fanoušci na SYMBOLICu mohou těšit? Zazní i nějaké nové skladby a těšíte se na české pivo?
Vždycky se snažíme hrát skladby ze všeho, co jsme vydali, takže byste neměli být zklamaní. Máme asi pět nových skladeb, ale ještě nejsou kompletní – chybí nám texty, takže v našem setu pravděpodobně žádné novinky nebudou, je mi líto…
A samozřejmě se těšíme na to, až budeme pít nejlepší pivo na světě, a to myslím naprosto vážně! Tak na zdraví
Odpovídal: Johan / Interment

Dejvy


Facebook Twitter Instagram Shop Vstupenky Potvrzené kapely