Oficiální stránky Symbolic Festu

Americká legendární parta MORTA SKULD exkluzivně na letním SYMBOLIC festu 2019!

Morta Skuld

Zní to až neuvěřitelně, ale čtveřice z Milwaukee /USA/ (jež na scéně působí neuvěřitelných 29 let) ještě NIKDY za svou existenci nenavštívila Evropu. Proč se tomu tak dělo, se dozvíte v následujícím minirozhovoru, kterými představujeme návštěvníkům headlinery SYMBOLIC festu.

Asi jste si všimli, že tuhle partu jsme zveřejnili ještě před tím, než druhý ročník SYMBOLIC festu vůbec začal. Riskli jsme to, tušili jsme, že „dvojkou“ se již dotáhneme na označení festival a jak víte, náš nejprioritnější cíl je vozit na SYMBOLIC kapely, které jste ještě nikdy nemohli vidět, NAVRCH v exkluzivním balení. To znamená, že MORTA SKULD přiletí ze Států jen na JEDEN JEDINÝ koncert, a to k NÁM na SYMBOLIC. NIKDE jinde tento víkend kapela nevystoupí, proto bude na Vás je náležitě přivítat, ať si Evropa u této legendy nestřihne ostudu. Samozřejmě zajistíme i autogramiádu (jež by měla být samozřejmostí u všech headlinerů, tedy u BENEDICTION, DEMILICH, INTERMENT a GOD MACABRE). Snad sdílíte naše nadšení i z tohoto střípku, který se nám povedl a který opět posílí pozici našeho festivalu na scéně.

Teď však již slíbený rozhovor jehož se ujal kytarista a zpěvák Dave Gregor.

Po 29 letech existence se letos poprvé chystáte do Evropy. Co od zdejších fanoušků čekáte? Máte reference od ostatních kapel, na co se máte připravit?
Doufáme, že čeští fanoušci si užijou, co děláme, a budou se skvěle bavit. Jsme především živá kapela a máme v úmyslu zahrát zabijáckou show.

Cítíte, že zde v Evropě máte status kultovní kapely? Měli jste někdy přehled o tom, jak dobře se vaše CD v Evropě prodávala?
Asi bych úplně neřekl „kultovní“, ale je pravda, že kapela byla napříč Evropou i v sousedních státech opravdu hodně známá. A ano, registruji, jak se prodávají naše věci, a Německo je jeden ze států, které vedou, pokud jde o prodej desek. Naše první album bylo nesčetněkrát opakovaně vydáno a stejně tak dvě nová vydání našich desek… Je to skvělý pocit vidět, že fanoušci za námi stojí už tolik let.

Upřímně? Působíte aktivně od roku 1990, na kontě máte 5 plnohodnotných desek – vysvětlete mi, JAK JE možné, že jste se ještě nikdy neobjevili v Evropě? Vaše desky vydávali DEAF, posléze PEACEVILLE respektive SYSTEM SHOCK, tedy anglická a německá firma. Nemyslím, že byste byli zdejším fanouškům neznámí.
Plnohodnotných alb jsme natočili dokonce šest a tehdy jsme měli i řadu nabídek, ale některým členům se nechtělo jezdit po světě, což nám v tomto směru dost ublížilo. Doufáme, že fanoušky stále zajímá, co můžeme nabídnout, a chceme také získat fanoušky nové.

Co se s vámi dělo oněch 20 let od roku 1997 do roku 2017, kdy jste měli tvůrčí pauzu.
Kapela se rozpadla v roce 1998. Já jsem od té chvíle až do roku 2011 byl součástí jiné kapely, která byla více komerční, typ do rádií, a s tou jsem natočil dvě alba a zajel jedno turné.

Co si připravíte pro fanoušky na SYMBOLIC festivalu? Budete hrát průřez všemi deskami, a upřímně, slyšeli jste někdy o České republice?
Fanoušci můžou očekávat energií nabitou show se spoustou klasiky, kterou milují z „Dying Remains“ a stejně tak „Surface“ a „Wounds Deeper than Time“. Slyšel jsem, že Praha je úžasná a že vaše země má bohatou historii, takže se těším, až to uvidím.

Dejvy


Facebook Twitter Instagram Shop Vstupenky Potvrzené kapely