INTERMENT – Povelikonoční hřeb do šlachovitého těla křesťanského lídra z Nazaretu…

Ač se to nezdá, už při letmém pohledu do kalendáře člověk snadno dojde zjištění, že ani ne čtvrt rok nás dělí od dalšího (již třetího) ročníku SYMBOLIC festu. Ten “tři-čtvrtě-rok” od toho, co jsme si naposledy ve Dvorech potřásli na ostrovní CANCER kšticí, zmizel jak moje vejplata pár dní po tom, co SMSkou z banky ohlásí svůj příchod. Za pár týdnů startujeme, a tak je nasnadě zveřejnit další “minirozhovor” s některým z našich letošních headlinerů.

Tentokráte padla volba na Avestské INTERMENT. Pokud bychom chtěli mluvit řečí “staré školy”, tahle parta by byla lakem na jejích lavicích… voskem na jejích parketách a barvou na jejích tabulích. Aktivně totiž na scéně tahle čtveřice působí již bezmála třicet let, přičemž se ještě dva navrch dají přičíst, pokud zahrneme předchůdce INTERMENT, tedy kapelu BEYOND.

Dámy a pánové… z rakve s tajemným obsahem se začínají linout přitažlivé zvuky: 

Pokud si dobře pamatuji, v České republice jste hráli pouze jednou, a to v roce 2011. Je to již 8 let, přesto mají mé vzpomínky stále jasnou konturu. Vaše show byla dechberoucí – pamatujete si ještě vůbec na návštěvu České republiky? Jak je možné, že během dalších osmi let jste zde již nehráli a tudíž bude vaše návštěva SYMBOLICu teprve druhou možností pro české fanoušky užít si vaši hudbu naživo?
Je to tak, máš pravdu, v Česku jsme hráli naposledy na festivalu Obscene Extreme v roce 2011, ale vlastně jsme tu vystoupili i předtím v prosinci 2010 v Kawarně ve Slavonicích na turné s Urn a Diabolical. Nevím, proč jsme tu od té doby už nehráli, protože Českou republiku po všech stránkách fakt zbožňuju. Takže bude skvělé se sem v červenci zase vrátit na SYMBOLIC.


Naváži na první otázku. Je zvláštní, že se tu za svou bezmála 30ti letou kariéru objevíte teprve podruhé s přihlédnutím k faktu, že u nás máte pevné zázemí. Přeci jen jste u českého labelu vydali split LP/CD, navrch s českou kapelou.
Jo, to máš naprostou pravdu, mám pocit, že jsme po tom splitu měli v plánu nějaké koncerty s Brutally Deceased, ale nějak to časově nevyšlo. Také Filip z Fekal Party se pro nás snažil zařídit nějaké koncerty asi 3 roky zpátky, ale to bohužel taky neklaplo.

Interment - logo

Je minimálně zvláštní, že albově INTERMENT debutovali až po 20 letech existence… Ano, byla zde osmiletá pauza. Přesto, na kontě máte zkraje 90. let 3 demosnímky (které později vyšly na CD u NECROHARMONIC). Proč tenkrát nedošlo k realizaci desky? Nenašla se firma? Vždyť jste na skladbu “Infestering Flesh” z prvního dema natočili i povedený videoklip.
No, v tu dobu, tedy na začátku 90. let, bylo dost těžké získat nahrávací smlouvu, protože labelů bylo pár, zatímco kapel, které u nich chtěly smlouvu, přehršle. Samozřejmě jsme se o to také pokoušeli, ale bohužel jsme tehdy neměli takový ohlas. A pokud jde o video, které jsme natočili pro Infestering Flesh, šlo o lokální projekt s dalšími kapelami jako Uncanny, Uncurbed a Entrails (Avesta) a s chlápkem, který se pohyboval v oblasti TV a médií. Takže jsme si to vlastně udělali skoro celé sami, hehe…

Co se s kapelou dělo těch zmíněných 8 let nečinnosti, tedy v období let 1994-2002? Vím že zde byla celá řádka jiných kapel i hostování, přesto, věřili jste v obnovení činnosti?
Přesně jak říkáš, měli jsme jiné kapely, takže stejně nebyl čas. Ale třeba mně po nějaké době chybělo hraní s Interment a byla by škoda, kdybychom to zas nedali dohromady. Takže jsme v roce 2002 začali pracovat na nových věcech, ale trvalo další čtyři roky, než jsme nové skladby nahráli a vzniklo další split album s Funebrarum. První koncert od roku 1992 jsme odehráli na křtu knihy Daniela Ekerothse Švédský death metal, který se konal ve Stockholmu v únoru 2007 s kapelami Nirvana 2002 a Grotesque. A od té doby už to jede…

Klasická otázka na závěr: Při svých živých setech máte rozhodně z čeho vybírat, na co se tedy fanoušci na SYMBOLICu mohou těšit? Zazní i nějaké nové skladby a těšíte se na české pivo?
Vždycky se snažíme hrát skladby ze všeho, co jsme vydali, takže byste neměli být zklamaní. Máme asi pět nových skladeb, ale ještě nejsou kompletní – chybí nám texty, takže v našem setu pravděpodobně žádné novinky nebudou, je mi líto…
A samozřejmě se těšíme na to, až budeme pít nejlepší pivo na světě, a to myslím naprosto vážně! Tak na zdraví
Odpovídal: Johan / Interment

Dejvy


Facebook Vstupenky info Kontakty Shop Kapely